KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMSİLCİ ÖĞRETMENLERE ETİK EĞİTİMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

TEMSİLCİ ÖĞRETMENLERE ETİK EĞİTİMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“Etik”, hayatın her alanında olduğu gibi kamu görevlerini yerine getirirken de büyük önem arz eden ve ihlal edilmemesi gereken bir kavramdır. Kamu görevlileri içerisinde de bu konuya en çok hassasiyet göstermesi gereken kişiler, geleceğin nesillerini şekillendiren, topluma yön verip öncülük eden ve aynı zamanda tutum ve davranışlarıyla da öğrencilere rol model olan öğretmenlerdir. Bu sebepten ötürü, müdürlüğümüz tarafından 15 Aralık Perşembe günü, Pakmaya Ortaokulunda okullardan seçilen temsilci öğretmenlere etik eğitimi verilmiştir. Verilen eğitim kapsamında, etik kavramına değinilmiş, Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile 5176 sayılı Kanunun 3’üncü maddesinden kaynaklanan yetkiye istinaden, kamu görevlilerinin görevlerini yürütürken uymaları gereken “Etik Davranış İlkeleri” aktarılmış, sonrasında ise de özellikle öğretmenlerimizi yakından ilgilendiren eğitim etiği üzerinde durulmuştur.

Bu eğitim kapsamında okullardan seçilen temsilci öğretmenlerin, kendi okullarında da bu konu ile ilgili bilgilendirme yapmaları için eğitim slaytları aşağıdaki sunum resimlerinin üzerlerine tıklanarak indirilebilir. Temsilci öğretmenlerin,  kendi okullarında yapacakları sunum sonrasında eğitime katılan öğretmenlerin imzalı listesini özel büroya göndermeleri gerekmektedir.

 

16-12-2016

16-12-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-12-2016

 

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.