KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT POLİS MEMURU MUHAMMET BOZOĞLU´NUN İSMİ KARTEPE ANADOLU LİSESİ KÜTÜPHANESİNDE YAŞATILACAK

ŞEHİT POLİS MEMURU MUHAMMET BOZOĞLU´NUN İSMİ KARTEPE ANADOLU LİSESİ KÜTÜPHANESİNDE YAŞATILACAK

Şehit Polis Memuru Muhammet Bozoğlu’nun ismi Kartepe Anadolu Lisesi Kütüphanesinde yaşatılacak. Kartepe Anadolu Lisesinde düzenlenen törene; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik, İl Kültür Müdürü Sayın Adnan Zamburkan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sayın Kaan Yıkılmaz, Kartepe Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Üzülmez, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Sami Demirci, Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Sayın Cüneyt AKKAYA, emniyet teşkilatı mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Tören esnasında Şehit Polis Memuru ve tüm şehitlerimiz rahmetle anılırken, törene katılanlar bir kez daha teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Vatan için canını feda edenlerin isimlerinin her daim yaşatılacağı vurgusu yapıldı.

Törende konuşma yapan Şehit Polis Memuru Muhammet Bozoğlu´nun abisi Mustafa Bozoğlu; Aslında söylenecek pek fazla bir şey olmadığını belirterek, “Böyle bir günde abimizin ismini yaşatmanız bana onur verdi. Ben de bir polis memuruyum. Çocuklarımız için ölmeye her an hazırız. Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak, okumalarını sağlamak ve iyi bir yaşam sağlamak bize düşüyor. Bundan sonraki gelecek yaşamlarında onlarda aynı şekilde çocukları için yaşam mücadelesi vereceklerinden eminim. Başlangıçtan bitimine kadar kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 Son olarak konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik; “Geçen hafta İstanbul´da şehit olan polis memurlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Eğitim camiası adına acılarını paylaşıyoruz. Bu hafta içerisinde tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz tüm İlçe Emniyet Müdürlüklerimize ziyarette bulundu. Burada sayın başkanımızın dediği gibi bu tip olayların olduğu dönemde kütüphanenin açılması hepimize mutluluk verdi. Emniyet müdürlerimizle ortaklaşa çok çalışmamız var. Burası haricinde beş kütüphanemiz daha açılacak. Biz şehitlerimizi kalbimizde yaşatıyoruz ayrıca bu şekilde isimlerini kullanarak yaşatıyoruz. Zaten bu ülkede eğitim meselesi halledilince her şeyin düzeleceğine inanıyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin.” dedi.

Tören sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz´a plaket taktim etti. 

 

17-12-201617-12-201617-12-201617-12-2016

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.