KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün 2016/21 sayılı Okul Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Çalışmaları Genelgesi doğrultusunda; Sektör, ilgili meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin destekleri ve katılımları ile İlçemizde daha nitelikli bir Mesleki ve Teknik Eğitimi gerçekleştirmek amacı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürlüklerimiz, Sektör ve Meslek Kuruluşu temsilcilerinin, belediye ve kamu kurumları, özel kurumlarının temsilcilerinin katılımları ile protokoller imzalanmıştır. İmzalanan bu protokoller sayesinde amaçlanan ve istenilen nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi için sektör – okul ilişkisinin sürdürebilirliği sağlanmış ve bir farkındalık yaratılmıştır.

 Sanayi kuruluşlarının yoğun olduğu, ülke ekonomimize çok büyük ekonomik katkılarda bulunan ilimiz için büyük bir şanstır. Sanayi kuruluşlarımızın çok yoğun olması nedeni ile eğitimde Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarımıza daha fazla görev düşmektedir. İlçemizde 6 tane Mesleki ve Teknik Eğitim okulumuz bulunmaktadır.         

Bu protokolle ile Sektörün ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek nitelikte meslekî yeterliliklerle donatılmış insan gücünün yetiştirilmesi, Mesleki Eğitim Okullarımızın sektörle iletişiminin sürekliliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Mesleki ve Teknik Eğitimdeki öğrencilerimizin Lonca ve Ahilik ruhu ile yetiştirilmesi, Milli ve Manevi değerlerimizin öğretilmesi temel amaçlarımızdan birisidir.

15 Temmuzda ülkemize yapılan saldırıya halkımız tarafından en iyi cevabın verilmesinden sonra, ülkemizin gelişmesinin önünün kesilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Mesleki ve Teknik Eğitimin bu noktada çok önem taşıdığı ve sürdürülebilir ekonomik gelişmenin sağlanması ve dünyadaki üretim rekabetinin içinde olabilmesi için nitelikli insan gücüne ihtiyaç vardır. Bu bilinç ile nitelikli iş gücü yetiştiren Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarımız çok önem kazanmaktadır.  

 

14-01-201714-01-2017

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.