KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARTEPE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE İNSAN KAYNAĞINA YATIRIMA DEVAM...

KARTEPE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE İNSAN KAYNAĞINA YATIRIMA DEVAM...

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının(MARKA) 2018 Yılı Teknik Destek Programı Mayıs-Haziran Başvuru Dönemi kapsamında Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destek almaya hak kazanan projesinin sözleşmesi imzalanmıştır.

Teknik destek kapsamında ilçemizdeki okullardan Tübitak´a sunulan projeler için okullara danışmanlık hizmeti alınacaktır.

Projemiz kapsamında ilçemizde bulunan okullardaki öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı projeler oluşturulacak teknik destek ekibi tarafından incelenecektir. Teknik destek ekibi kendine teslim edilecek projeleri inceleyecek ve proje sahiplerine geri dönüşler yaparak projelerin teknik açıdan, edebi açıdan ve proje döngüsü mantığı anlamında daha uygun ve anlaşılabilir olmasını sağlayacaktır. Verilecek teknik destek ile ilçemizden daha fazla Tübitak projesinin hayata geçmesi sağlanacaktır. Aynı zamanda ilçedeki öğretmenlerin Tübitak projesi yazma kabiliyeti uygulamalı olarak artacak ve bu da Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kurumumuzun personelinin teknik kapasitesinin artmasını sağlayacaktır. Oluşacak farkındalık ile okullarımızdaki öğrenciler araştırma projelerine daha fazla ilgi gösterecek ve mesleki eğitim konularına merakları artacaktır. Analitik düşünme yetisi artan öğrenciler, bilimsel konulara daha meraklı, teknik konulara daha ilgili bireyler olarak ülkemizin bilimine katkı sunacak bireyler olarak yetişecektir.

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat DİLEK ve MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, 19.09.2018 tarihinde teknik destek sözleşmesini imzaladılar ve 2018 Yılı Teknik Destek Programlarının tüm paydaşlara ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ettiler. 

 

20-09-201820-09-201820-09-201820-09-201820-09-2018

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.