KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN FERHAT DİLEK´İN 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN FERHAT DİLEK´İN 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Çok kıymetli çalışma arkadaşlarım, çok değerli velilerimiz, gözlerimizin nuru geleceğimizin umudu sevgili çocuklarımız;

2018-2019 eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı ve coşkusu ile hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 

 

Yeşili mavisiyle, dağıyla vadisiyle bir doğa harikası olan Kartepe’miz sadece görselliği ile değil okulların çeşitliliği ile de adeta bir cazibe merkezi konumundadır.

 

Sosyal bilimler lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Engelliler Okulu, yapımı devam eden 160 yatak kapasiteli Turizm ve Otelcilik Lisesi gibi bir çok okulu bünyesinde barındırmaktadır Kartepe.

 

88 okul

1.295 öğretmen

22.439 öğrenci

1.103 derslik bulunan ilçemizde; müdüründen memuruna, aşçısından işçisine kadar tüm paydaşlarımızla eğitimde, kültürde, sporda, sanatta, bilimde ve ahlakta geçmişimizden medeniyetimizden tarihimizden kültürümüzden ve değerlerimizden aldığımız ilham ve güçle; geleceğe emin kararlı azimli ve inançla hazırlamaktır tek gayemiz çocuklarımızı.

 

Sevgili Öğrenciler;

Bilmenizi isterim ki tek derdimiz, hiçbirinizi kendi çocuklarımızdan ayırmadan hepinizi karşılıksız ve koşulsuz sevmek olacaktır.

Annenizden babanızdan emanet aldığımız sizleri en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe hazırlamak, bayrağına aşık, milletine sevdalı bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevimiz olacaktır. Sizden beklentimiz size sunulan tüm bu imkânların bilincinde olmanız, aldığınız eğitimle geleceğe emin adımlarla yürümeniz olacaktır. 

 

Değerli Velilerimiz

Canınızdan aziz bildiğiniz, gözlerinizin nuru, hanelerinizin bereketi olan evlatlarınızı bize emanet ederken duyduğunuz güvenden ve sadakatten, saygı ve muhabbetten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Emin olunuz ki aldığımız emaneti çalışma arkadaşlarımızla beraber bihakkın yerine getirmek için çalışacağız. Sizden isteğimiz bize güvenmeniz, bize yardımcı olmanız. Öğretmenlerimize hak ettikleri ilgiyi ve saygıyı gösterip çocuklarımızı el birliğiyle mutlu ve müreffeh bir geleceğe hazırlamanız olacaktır. 

 

Çok değerli öğretmen arkadaşlarım

Merhum Nureddin Topçu’nun dediği gibi;

“Yarınki Türkiye´nin kurucuları, yaşama zevkini bırakıp yaşatma aşkına gönül verecek, sabırlı ve azimli, lâkin gösterişsiz ve nümayişsiz çalışan, ruh cephesinin maden işçileri olacaklardır. Bu ruh amelesinin ilk ve esaslı işi, insan yetiştirmektir. Hünerleri hep fedakârlık olan bu hizmet ehli gençler, hizmetlerinin mükâfatını da hizmet ettikleri insanlardan beklemiyecekler, sonsuzluğa sundukları eserin sesinin akislerini yine sonsuzluktan dinleyeceklerdir.”

İşte bu anlayışla çalışan siz değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

 

Ferhat DİLEK

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.