KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN MAHMUT SAMİ DEMİRCİ´NİN 2015-2016 ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Sami DEMİRCİ, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı sonu münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN MAHMUT SAMİ DEMİRCİ´NİN 2015-2016 ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler, kıymetli veliler;

Coşkuyla, heyecanla ve büyük bir şevkle başladığımız 2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemini yine aynı heyecan ve coşkuyla bitirmiş bulunuyoruz.

Sevgili öğrenciler;

Önceki yıllarda olduğu gibi hepimiz çok çalışıp çok çaba sarf ettik. Şimdi emek ve çabalarımızın karşılığını alma zamanıdır. Tüm öğrencilerimizin heyecan içinde olduklarını biliyoruz. Aynı heyecanı bizde öğrencilerimizle beraber yaşıyoruz. Bizim tüm çabamız öğrencilerimizin başarılı ve her açıdan nitelikli bireyler olarak yetişmesi içindir. Sizlerin derslerinizde gösterdiğiniz performans hayatta göstereceğiniz performansın bir göstergesi olabilir. Ancak ders başarıları tek başına hiçbir anlam ifade etmez. Aslolan ise geleceğe güvenle bakan, inançlı, sorumluluklarını bilen, ailesine, milletine, devletine ve bayrağına sahip çıkan ve yücelten bireyler olarak yetişmenizdir.  Bu anlamda bizim öğrencilerimize olan inancımız çok büyük. İsterseniz çok büyük işler başarabileceğinizi biliyoruz. Bu inançla tüm öğrencilerimizin bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da yüce Kartepe’mizi daha da yüceltmelerini umuyor hepinize güzel bir tatil diliyorum. Tatil boyunca iyice dinlenmenin yanında muhakkak sosyal ve sportif etkinlikler içinde olarak tatilinizi keyifli ve daha heyecanlı geçirebilirsiniz.

            Kıymetli veliler;

Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Onlar için ne kadar çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz.  Öğrencilerimizin başarılarından bahsederken sizlerin desteğini ve çabasını görmezden geldiğimizi düşünmeyin. Çok iyi biliyoruz ki bir toplum ancak sağlıklı temeller üzerine inşa edilebilir. Geleceğimiz olan çocuklarımızda siz değerli velilerimizin omuzlarında yükselerek muasır medeniyetler kuracaklardır. Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Bu eğitim öğretim yılında olduğu gibi önümüzdeki eğitim öğretim yıllarında da desteklerinizi öğrencilerimizden ve bizlerden esirgemeyeceğinizi biliyorum.

Değerli Meslektaşlarım;

Sizlerin özverili çalışmalarıyla yarınlarımız için yeni bir adımı tamamlamış bulunmaktayız. Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday evlatlarımızı, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük emekler sarf ettiniz, büyük fedakârlıklar gösterdiniz. Sizler zorluklarla mücadele ettikçe yükselen ve yücelen, omuzlarında yük taşıyan değil bir toplumu yücelten en kutsal rehberlerimizsiniz. Başarıya giden istikbal yolumuzda öğrencilerimizin en önemli kılavuzu siz değerli öğretmenlerimiz oldunuz. Bundan sonra da yılmadan kılavuzluk etmeye devam edeceğinize inancımız tamdır.  Bu öğretim yılında olduğu gibi bundan sonraki öğretim yıllarında da çocuklarımızın geleceğe uzanan yollarını aydınlatarak onlara her bakımlardan güç vereceğinizi biliyorum. Bu uzun soluklu koşuda toplum olarak sizlerin desteğine hep ihtiyaç duyacağız. Bu bilinçle öğrencilerimize verdikleri emeklerden dolayı tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum.

            Son olarak bütün öğrencilerimize keyifli ve unutulmaz bir tatil diliyorum.

 

                                                                                  Mahmut Sami DEMİRCİ

                                                                                  Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.