KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MAHMUT SAMİ DEMİRCİ´NİN 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLE İLGİLİ MESAJI

19 Eylül 2016 Pazartesi günü Ülke genelinde olduğu gibi İlçemizde de İlköğretim Haftası ile birlikte 2016-2017 Eğitim Öğretim yılını başlatmış olacağız.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MAHMUT SAMİ DEMİRCİ´NİN 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLE İLGİLİ MESAJI

            Bilindiği üzere 15 Temmuz’ da FETÖ-PDY terör örgütü, ülkemizin demokratik hukuk düzenine yönelik bir darbe kalkışmasında bulunmuş; bu kalkışma, devletimizin ve milletimizin Çanakkale’deki, Kurtuluş Savaşı’ndaki azim ve kararlılığının devamı niteliğinde sayılabilecek bir Kuvayi Milliye bilinciyle, ortak dayanışmayla ve üstün gayretiyle bertaraf edilmiştir. Bu olay bize şunu göstermiştir: Bağımsızlığımıza ve devletimize kastedecek düşmanlar her daim olacaktır. Biz eğitimcilere düşen görev; başta FETÖ-PDY gibi illegal yapılanmalar olmak üzere vatanımıza karşı ihanet içinde olan bu ve bunun gibi ihanet şebekeleriyle etkin mücadeledir. Eğitimciler olarak yetiştireceğimiz milli ve manevi değerlerine bağlı fikri ve vicdanı hür nesiller bu tür illegal yapılara indireceğimiz en köklü ve kalıcı darbe olacaktır. Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi ve akabinde yaşanan olaylarda yaşamını yitiren 242 Demokrasi Şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce milletimize baş sağlığı  gazilerimize de sağlık diliyorum.

         Yeni eğitim ve öğretim yılının başladığı şu günlerde öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın sevincini yaşayan çocuklarımızın heyecanını hep birlikte paylaşıyoruz. Okula yeni başlayan öğrencilerimize aramıza “Hoş Geldiniz” diyoruz.

            Bilgi en büyük güçtür. Bilgi en büyük zenginliktir. Bilgi ve birikimleri aktarmak nitelikli bir kişilikle olur. Kendini her açıdan geliştiren eğitimcilerimiz yarınlarımızın hayatının şekillenmesinde de öncü olacaklardır. Her şeyin merkezinde insan vardır. Mekânları güzel kılan yine insandır. Mekânları anlamlandıran insandır.  İnsanlığa kendini adamış sorumlu öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz olduğu sürece değişime, dönüşüme, yeni bir heyecana doğru yol almak hiç de zor olmayacaktır. Bizi biz yapan, bizi ayakta tutan değerlerimizi önce ailemizden öğreniriz. Sonra okulda şekillenir hayatımız… Vazgeçmemeyi, tükenmemeyi, zamana meydan okumayı, öğretir okul bize… Geçmişten gelen bağı koparmamanın gerekliliğini, sorumluluklarımızı,  iyiyi, güzeli, vefayı, hoşgörüyü ve sevmekten vazgeçmemeyi bize okul öğretir. Vaktimizin büyük bir bölümünün geçtiği yerdir artık okul… Bilgiye kuşandığımız, kardeşlikle tanıştığımız, paylaşmayı öğrendiğimiz yerdir.

 

 

            Sevgili öğrenciler,

Hayallerinizin sizi kucaklayacağı zamanlara ulaşmak için başlayan eğitim yolculuğunuzda her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Yarınların kandili sizsiniz. Yarınların güneşi sizsiniz. Ailelerinizin gururu, Türkiye’nin umudu sizsiniz. Biz biliyoruz ki, sizin yüreğinize dokunduğumuzda sevgimiz çoğalacak.  Bütün engeller sevgi ile aşılacak. Sizler her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz. Hayallerinizin peşinden koşarken elinizden tutmak istiyoruz. Kalabalıklar içinde kaybolmanıza izin vermemek için sizlerle bütünleşmek istiyoruz. Mekânı sizler için yaşanılır kılmak, zamanın; ellerinizden kayıp gitmesine izin vermeden, onu en güzel şekilde değerlendirmenize yardımcı olmak istiyoruz.

Güzellikleri yaşatmak için biz eğitimciler yorulmamaya söz verdik.  Ümidimiz olan siz çocuklarımızı bilgi ve birikimlerimizle donatmaya talibiz.  Bir nakkaş gibi zihinlerinizi doğru bilgilerle işlerken velilerimizin de yanımızda olmasını temenni ediyoruz.

 

Saygıdeğer veliler,

Sizleri eğitim-öğretimin çok önemli ve vazgeçilmez bir parçası olarak görüyor ve sizlerden önemli katkılar bekliyoruz. Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmelerine imkan verelim, ufkun en ötesine yol almalarında yanlarında olalım. Onlar her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Bu eğitim yolculuğunda sizin desteğiniz onların en güçlü motivasyonu olacaktır. 

Değerli Meslektaşlarım… 

Biz eğitimciler en güzel mesleği icra ettiğimize inanıyoruz. Çünkü insana yatırım yapıyoruz. Yarınlarının imarı için çaba sarf ediyoruz. Biliyoruz ki insana yapılan yatırım geleceği aydınlatmaktır. Huzuru avuçlarının arasına almaktır. Sevgiye, saygıya ve birlikteliğe yol almaktır. Bir insanın kalkınması toplumun ayağa kalkmasıdır. Şeyh Edebali derki  “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” Bizlerde bu düstur ışığında yol almalıyız.

Ülkemizin içinde bulunduğu şartları da dikkate alarak, birlik ve bütünlük içerisinde toplumun daha ileriye taşınması, eğitim düzeyinin daha da iyileştirilmesi için her türlü gayret ve fedakârlığı göstereceğinize gönülden inanıyor, hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Yeni bilgilere, yeni dostluklara ve aydınlık bir geleceğe kavuşmamız dileğiyle 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’ nızı  en içten duygularımla kutluyorum.

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.