KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FEVZİYE TEZCAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, ULUSLARARASI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KALİTE BELGELERİNİ ALMAYA HAK KAZANDI

FEVZİYE TEZCAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, ULUSLARARASI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KALİTE BELGELERİNİ ALMAYA HAK KAZANDI

     İlçemizin güzide eğitim kurumlarından Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi olan OHSAS 18001 Sertifikasını almaya hak kazandı.

    Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ilk olması bakımından önemli olan OHSAS 18001 belgesi, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yönetim Sisteminin kuruluşun stratejileri ile uyumlu olarak sistematik bir şekilde ele alınıp sürekli iyileştirme yaklaşımı çerçevesinde çözümlenmesi katkıda bulunan ve bu konuda etkin çalışmaları olan kurumlara verilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından yapılan törende OHSAS 18001 – Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazanan okulumuza  belgesini Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik verdi.

    Törende ayrıca okulumuz Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İSO 9001- Kalite Yönetim Sistemi belgesini de aldı. ISO 9001 Belgesi ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesi olarak görülüyor.

    Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu İş Sağlığı ve Güvenliğinde belirlenen kriterleri en üst düzeyde gerçekleştiren okullara “Kusursuz Eğitim Yuvam Proje” bayrağı ve sertifikası verildi. İl çapında yedi okula sertifika verilirken bu okullardan biri de Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

   Törene İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl İşveren Vekili Fazilet DURMUŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Sami DEMİRCİ, diğer İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, İl ve İlçe İş Sağlığı ve Güvenliği yöneticileri ile okul yöneticileri ve okul kalite ekipleri katıldı.

Belge töreninin açılışında konuşan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birim Koordinatörü Hayati ÖZTÜRK yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

            Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarında ilk sıralarda yer aldığını belirtti ve çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek okulların belge ve bayraklarını verdi.

 

30-06-201630-06-201630-06-201630-06-201630-06-2016

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.