KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EKOLOJİK OKULLARIMIZDA YEŞİL BAYRAKLAR DALGALANMAYA DEVAM EDİYOR

EKOLOJİK OKULLARIMIZDA YEŞİL BAYRAKLAR DALGALANMAYA DEVAM EDİYOR

Eğitim ortamlarında kalite geliştirme çalışmalarını her geçen gün yeni bir başarıyla taçlandıran ilçemiz okullarında yeşil bayraklı okul sayısı artmaya devam etmekte.

Çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan Uluslarası bir program olan ekolojik okullar programı çerçevesinde okul öncesi, ilkokullar ve ortaokullarda iki yıllık bir süre boyunca çevre bilincini geliştirme eğitimlerinde başarılı olan okullara “Yeşil Bayrak” ödülü verilmektedir. Program, okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar.

İlçemizde bu programı uygulayarak başarılı olan ve sonuçta “Yeşil Bayrak” ödülünü hak eden okullar zincirine Hasanpaşa Ortaokulu da dâhil oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Sami Demirci, Hasanpaşa Ortaokulu müdürü Erdinç Yelboğa ve okul öğrencilerini makamında kabul ederek “Yeşil Bayrak” ödülünü teslim etti.

13-06-2017

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.