KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EDEBİ HAYAT OKUMALARI KİTAP OKUMA YARIŞMASINDA KARTEPE´DEN BÜYÜK BAŞARI

EDEBİ HAYAT OKUMALARI KİTAP OKUMA YARIŞMASINDA KARTEPE´DEN BÜYÜK BAŞARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla Kocaeli genelinde ortaokul (5, 6, 7, 8. sınıf ) ve lise (9, 10, 11, 12. sınıf) öğrencilerine; Türkçe’yi doğru, güzel, etkili kullanma becerisini kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, kelime dağarcığını zenginleştirmek, güven duygusu kazandırmak, bilim ve sanat eğilimi sağlamak, milletlerin asıl kurtuluşunun kültürel zaferlerden geçtiğini kavratabilmek amacıyla düzenlenen “Edeb-i Hayat Okumaları” kitap okuma projesi kapsamında yapılan sınavda ilçemiz okulları büyük başarı sağladılar.

Liseler Kategorisinde; Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi İl birincisi olurken Pirelli Anadolu Lisesi’de yedinci olarak ödül almaya hak kazandılar.

Bu kategoride danışman öğretmen olarak, Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenlerinden Erdem Yıldırım birinciliği, Özgür Kara ikinciliği, Ekrem Dilce dördüncülüğü, Dilek Gül beşinciliği alırken, Pirelli Anadolu Lisesi  öğretmenlerinden Demirhan Özdemir sekizinciliği, Halil Varol ise onunculuğu alarak ödüllere Kartepe olarak ambargo koymuş oldular.

Lise Kategorisi sınavında başarı gösteren öğrencilerimizden Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri de Gülnaz Demirbaş altıncılığı, Zeynep Şüler yedinciliği ve Ahmet Melik Bayraktar ise onunculuğu kazanarak ödül almaya hak kazandılar.

Ortaokullar kategorisinde de Kartepe ilçesi olarak boş geçmeyip Kartepe Pakmaya Muzaffer İncekara Ortaokulu öğrencisi Ecem Topal dokuzunculuğu kazanarak ödül almaya hak kazandılar.

Dereceye giren yarışma birincisi öğrencilere 3 tam altın, ikincilere 2 tam altın, üçüncülere 1 tam altın ödülü verilecek. Yarışmanın dördüncüsü öğrenciye Sait Faik Abasıyanık Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), beşinciye Ömer Seyfettin Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), altıncı ve yedinciye Cahit Zarifoğlu Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), sekizinciye Sebahattin Ali Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), dokuzuncuya Cemal Şakar Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), onuncuya ise Cihan Aktaş Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın) ödülleri verilecek. Dereceye giren öğrencinin danışman öğretmelerine de aynı ödüller verilecek. Dereceye giren öğrencinin okuluna ise birinci, ikinci ve üçüncüye Katılım Belgesi + Mustafa Kutlu Kitap Seti + Bilgisayar diğer dereceye giren okullara ise kitap seti ödülü verilecek.

Dereceye giren bütün öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder kitap okuma gibi önemli bir konuda ilçe olarak kendimizi gösterebildiğimiz için gururluyuz onurluyuz.

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.