KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMINDA EN İYİ PERFORMANS KARTEPE OKULLARININ

DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMINDA EN İYİ PERFORMANS KARTEPE OKULLARININ

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), sorumlu olduğu Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova illerindeki kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ve eşgüdüm sağlayarak bölge kalkınma stratejileri hazırlayan, bölge kaynak ve potansiyellerinin yerinde ve etkin kullanılmasıyla bölgenin kalkınmasını hızlandırmak ve küresel rekabette güçlendirmek amacıyla çalışmalar yürütmektedir.

Ajansın, 2018 yılı Teklif Çağrısı kapsamında açmış olduğu, bölgede imalat sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki eğitimin geliştirilmesi yoluyla bölgenin rekabet gücünün artırılmasını amaçlayan "İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı" değerlendirme süreci sonucunda Kartepe’den Müracaat eden üç okulumuz;

Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Özel Kocaeli Ticaret Odası Arslanbey OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin

projeleri destek almaya hak kazanırken. Kartepe ilçesi olarak en iyi performans değerlendirmesine sahip oldu.

Tamamlanan değerlendirme süreci sonucu Doğu Marmara Kalkınma Ajansından kapsamında toplamda 4 farklı ilden 29 proje mali destek almaya hak kazanmış olup Kocaeli genelinde 13 proje destek almaya hak kazanmıştır.

Kartepe ilçemizden 3 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz başvuruda bulunmuş olup üç okulumuzun projesi de destek almaya hak kazanmıştır.

Tüm bölgede ilçe olarak iyi performans puanını almış olmaktan büyük bir onur duyuyor, emeği geçen tüm okullarımızı ve çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.

03-08-2018

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.