KOCAELİ KARTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5. SINIF ÖĞRENCİLERİNE KARTEPE BELEDİYESİ TARAFINDAN BİSİKLET DAĞITIMI YAPILDI

İlkokul 5. Sınıf öğrencisi 1600 öğrenciyi bisikletle buluşturmaya başladığı dağıtım törenlerinin ilki Arslanbey Stadı’nda gerçekleşti.
5. SINIF ÖĞRENCİLERİNE KARTEPE BELEDİYESİ TARAFINDAN BİSİKLET DAĞITIMI YAPILDI

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İlçemizde öğrenim gören 5. Sınıf öğrencilerine Kartepe Belediyesi tarafından bisiklet dağıtımı yapıldı. Bisiklet dağıtımının ilk etabında, Halise Türkkan, Suadiye, Karatepe, Rahmiye, Arslanbey, Muzaffer İncekara ve Piyade Üstteğmen Murat Hasırcıoğlu Ortaokullarında öğrenim gören 297 öğrenci bisikletlerini ilçe protokolünden teslim aldılar.

Bisiklet dağıtım töreninde Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Erol Arutan, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Akkaya, diğer protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

Törende öğrencileri bisikletle buluşturan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Sami Demirci yaptığı konuşmada “Kartepe’nin güzelliklerin farkındayız ve cennet gibi bir yerde yaşadığınızı her zaman söylüyoruz. Belediye Başkanımız da sağolsun sizlerin şehri daha iyi tanımanız için 2 yıldır bisiklet dağıtıyor ve sizleri sevindiriyor. İlçe Spor Müdürümüzle konuşurken içimizden 5. Sınıfa gitmek geldi. Biz de birer bisiklet alalım dedik. İnşallah belediyemiz bu bisikletleri, önümüzdeki yıllarda da öğrencilerimize vermeye devam eder. Bu hizmeti için çocuklar adına belediye başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez törende yaptığı konuşmada; “Çocuklarımızın bu mutluluğu büyük bir motivasyon olarak bize hizmet yapmak için gerekli olan enerjiye dönüşüyor” vurgusunu yaptı. Belediye başkanımız konuşmasının devamında; “Geleceğin teminatı çocuklarımıza ilköğretimdeki 5 yılı bitirmenin hediyesi olarak bisiklet veriyoruz. Aldıkları bu hediyelerle önümüzdeki yıla daha dinamik ve heyecanlı başlamalarını bekliyoruz. Sizlere verdiğimiz bisikletleri sağlıklı, güvenli güzel günlerde ve kasklarla kullanmanızı diliyorum” diyerek öğrencilerimizi bisikletlerini dikkatli kullanmaları konusunda da uyarmış oldu.

Tören esnasında öğrencilerin heyecanı ve mutluluğuna protokol üyeleri eşlik ederek bol bol fotoğraf çektirdiler.

Bisiklet dağıtımları 16 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’de Derbent Stadı’nda devam edecek. Buradaki törende ise Derbent, Balaban, Türk Fransız Kardeşlik, Suadiye Barbaros ve Yıldız Entegre İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim gören 5. sınıf öğrencileri bisikletlerine kavuşacak.

24 Mayıs Salı günü saat 14.00’de Köseköy Yakup Altun Stadı’nda yapılacak törende ise; Pakmaya, 17 Ağustos, Hacı Halim Karslı, İstasyon ve Eşref Uslu Ortaokullarında öğrenim gören 5. sınıf öğrencilerine bisiklet dağıtılacak.

Bisiklet dağıtımları 26 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’de Kartepe İmam Hatip Lisesi okul bahçesinde Rabak, Fürsan, Hasanpaşa, Kartepe İmam Hatip ve Dürdane Özdilek ortaokulları 5. Sınıf öğrencileri ile tamamlanmış olacak.

 

 

12-05-201612-05-2016

 

12-05-201612-05-2016

 

12-05-201612-05-2016

 

12-05-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaymakamlık Hizmet Binası Fatih Sultan Mehmet Mah. Kartepe Kent Meydanı No.1 K.1 41250 KARTEPE/ KOCAELİ - 0262 373 44 41 ve 0262 373 61 63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.